Silestone Nedir?

Silestone, dilediğiniz mekanlarda tezgah ya da zemin ve duvarlarda kullanabileceğiniz, %94’ü kuvarstan oluşan senelerin deneyimi ve teknolojisi ile ortaya çıkmış sert ve dayanıklı bir malzemedir.

Silestone, dilediğiniz mekanlarda tezgah ya da zemin ve duvarlarda kullanabileceğiniz, %94’ü kuvarstan oluşan senelerin deneyimi ve teknolojisi ile ortaya çıkmış sert ve dayanıklı bir malzemedir. Kuvars doğal bir malzeme olup, Silestone tarafından özel işlemlerden geçirilerek sizlere sunulmaktadır. Etkileyici renkleri, dayanıklılığı ve leke direnci sayesinde mutfak ve banyo dekorasyonları başta olmak üzere zemin ve duvarlara da uygulanabilmekte ve uygulandığı mekanlara tarz katmaktadır. Gözeneksiz yüzeyi sayesinde şarap, kahve, limon suyu, sirke, yağ ve makyaj malzemeleri gibi lekelere karşı dirençlidir. 


Yüzeyler

Silestone Ar-ge bölümü tarafından geliştirilen 3 farklı yüzey tipi ile tüm projelerinizde mutlaka yer bulabilecek ürünler sunar. 


  • Polished Texture Yüzey

Silestone’un en çok tercih edilen ve ışıltılı mekanlar oluşturmanızı sağlayan kuvars yüzeyidir. Yumuşak his, pürüzsüz ve parlak yüzeyi ile modern, kolay temizlenebilen, estetik banyo ve mutfaklara sahip olabilrsiniz. 

  • Suede Texture Yüzey

Parlak ortamları sevmiyorsanız, yumuşak dokunuşu ve etkileyici yüzeyi ile Silestone Suede Texture yüzeyi de tercih edebilirsiniz. Biraz daha mistik bir duruş için ve çevresindeki renkler ile uyumu sayesinde uygulandığı tüm mekanlara artı değer katan bu yüzey, tüm renk seçenekleri ile sizleri bekliyor.

  • Volcano Texture Yüzey

Bu Silestone yüzeyi rüstik duruşu ile mekanlarınızda elde etmek istediğiniz yumuşak ve biraz da old fashion görüntüyü sizlere sunarak çok farklı tasarımlar ortaya çıkarmanızı sağlayabilir. Yeni geliştirilen bu Silestone yüzeyi geçmişi modern bir şekilde yeniden yorumlamanızı sağlayacak. 

 

Kuvars Tezgahlar vs Granit Tezgahlar

Mutfaklar artık sadece yemek pişirilen ve unutulan ortamlar değil, bunu çok iyi biliyoruz. Özellikle Amerikan mutfak olgusunun gelişmesi ve çalışma hayatlarının yoğunlaşmasının ardından mutfaklar, tüm ailenin zaman geçirme fırsatı bulabildiği nadir alanlardan biri haline geldi. Bu nedenle artık dekorasyonuna en çok önem verilen zaman ayrılan mutfaklarda, mutfak tezgah seçimi sadece üzerinde malzeme kesmeye yarayan bir materyal olarak düşünülmekten çok uzaklaştı. Artık mutfak tezgahlarımızın zevkimizi ortaya çıkartmasını, estetik olmasını ve mutfağımızın tasarımına uymasını, kolay temizlenmesini, dayanaklı olmasını istiyoruz. Bu özellikler dikkate alındığında en çok tercih edilen malzeme olarak kuvars yüzeyler ve granit yüzeyler ön plana çıkmaktadır. 

Kuvars Tezgahlar

Kuvars tezgahlar, doğal kuvars ve belli oranda diğer malzemelerin karışması ile ortaya çıkarılan tezgahlardır. (cam, metal v.b.) Gözeneksiz yapısı, leke direncinin yüksek olmasını ve bakterilerin çoğalmasını engeller. En önemli avantajı da mutlaka planladığınız tasarıma uygun bir renk alternatifi bulabilme imkanınızdır. Yüzey ve renk seçenekleri ile mutfaklarınıza estetik, zerafet katabilir ve dayanıklılığı sayesinde senelerce kullanabilirsiniz. 

Granit Tezgahlar

Granit doğal bir taştır. Bloklar halinde yer altından çıkarılıp, uygun ebatlarda kesimi yapılıp kullanılır. Doğal hali mattır ve tezgah olarak kullanılabilmesi için yüzey parlatma işlemi yapılır. Tamamen doğal bir malzeme olduğundan renk seçenekleri fazla değildir ve aynı rengi tutturmak kolay değildir. Görüp beğendiğiniz taş ile evinize gelecek taşın birebir aynı renk olma garantisi yoktur. Ton farklılıkları mutlaka oluşur. Mutfağınızı beğendiniz taş rengine göre tasarlamanız gerekir. Avantajları, özellikle ısı dayanımının çok yüksek olmasıdır. Özellikle çizilmelere karşı oldukça dayanıklıdır. Asidik maddeler (limon suyu, asitli meyve suları, kireç çözücü temizlik maddeleri v.b.) yüzeyine zarar verebilir. Zarar göre yüzeyler yeniden parlatma işleminden geçirilmelidir


 

+90 (232) 237 09 49