Neden SileStone ?

Tabuları yıkan bir yaklaşımla sizin için yaratılan Silestone, benzersiz renkleri ile hayatınızdaki pek çok yüzeyi sizler için özel kılıyor.
%93 oranında doğal kuvarstan oluşan Silestone, şık mutfak tezgahlarının yapımında ve en yenilikçi mimari uygulamalarda tercih edilmektedir. Dünyanın en büyük kuvars işleyicisi olan Silestone ürünleri ile Selvi Mermer, kuvarsın eşsiz güzelliğini sıra dışı renkler ve şık yüzeyler ile benzersiz tasarımlara dönüştürüyor. Kuvarsın parlak ve elegan yapısı mutfaklarınıza doğal ve kıyaslanamaz bir güzellik katacak...

Elmasla boy ölçüşebilecek bir sertlik değerine sahiptir (10\7). Üstün çizilme direnci ile hayatınızı kolaylaştırır.

"Microban Antibakteriyel Koruma” teknolojisi ile üretim sürecinde her bir kuvars parçacığına maksimum hijyen kazandırılarak, aileniz ve sevdikleriniz için hijyenik bir ortam sağlar. En temiz görünen mutfak ve banyolarda dahi sürekli çoğalan zararlı bakterilerin yaşamasına izin vermeyen dünyanın tek kuvars masif yüzey malzemesidir.

Mutfak ve banyo tezgâhlarının yanı sıra merdivenler, duvar kaplamaları, özel tasarım küvetler, zemin kaplamaları, masa tabliyeleri, danışma bankoları, bar tezgâhları gibi çok çeşitli iç mimari uygulamaları için mükemmel bir malzemedir.

Gözeneksiz yüzeyi sayesinde kahve, şarap limon suyu, zeytinyağı, sirke, gibi birçok zorlu maddeye karşı mükemmel direnç sağlar.

Bünyesinde bulunan yüksek miktardaki kuvars sertliğini, polyester reçinesi ise şoku emen elastik yapısını sağlar. Granit, mermer ve diğer masif yüzey malzemelere kıyasla şoklara karşı çok daha yüksek dirençlidir.

Yüksek teknoloji ile geliştirilmiş Silestone, tasarımlarınızda ihtiyaç duyduğunuz homojen düz renk serilerini (100’den fazla renk seçeneği);  kuvarsın dayanıklılığı ile şıklığı birleştirerek sunar.

Sertifikalar:

Silestone ürünlerinin yiyecek maddeleri ile doğrudan temas etmesinde sakınca olmayan güvenli bir malzeme olduğunu NSF,  FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu) ve WHO (Dünya Sağlık Örgütü)  kriterleri açısından belgelendirmektedir. Silestone içeriğindeki kimyasalların bulunduğu ortamdaki yaşam kalitesine ve insan sağlığına zararlı hiçbir etkisi olmadığını garanti eder. Uluslararası gıda güvenliği ve çevre güvenliği sertifikalarına sahiptir.


+90 (232) 237 09 49