Neden Dekton?

Dekton; cam ve porselenin hammaddeleri ile kuvarsın sofistike bir karışımıdır. Dekton, ultra sıkıştırma teknolojisi le üretilmiştir ve bu nedenle çok dayanıklı olmasına rağmen çok incedir. Dekton, mutfaklarda, banyolarda, zeminde, yüzeylerde özellikle de yoğun kullanılan zeminlerde rahatlıkla kullanılabilir.

Avantajları
Yüksek UV Dayanımı: Dekton yüksek UV dayanımı sayesinde güneş ışığından zarar görmez. İç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Güneş ışığı nedeni ile renklerinde herhangi bir solma ve değişim olmaz.

Yüksek Çizilme Direnci: Dekton piyasada en yüksek çizilme direncine sahip tezgahtır. Bıçakla çizilmez.

Isı Dayanımı: Dekton yüksek ısı dayanımın sahiptir. Hiç tereddüt etmeden sıcak tencerelerinizi direk üzerine koyabilirsiniz.

Yüksek Aşınma Dayanımı: Özellikle granit gibi yüzeyler zamanla aşınma gösterir ve yeniden parlatma işlemine tabi tutulmaları gerekir. Dekton ise yüksek aşınma dayanımı özelliği ile ömrünün sonuna kadar herhangi bir aşınma zararına uğramaz. Yeniden parlata ve cilalama işlemine gerek duymaz.

Yüksek Kir Direnci
: Dekton yapısından kaynaklanan özelleri sayesinde kir tutmaz. Yüzeylerde en çok leke bırakan, kahve, şarap, kalem ve pas gibi malzemeler Dekton'da leke bırakmaz. Ayrıca yüksek kimyasal direnci sayesinde, evde kullanılan temizlik maddelerinden (çamaşır suyu, kuru temizlee malzemeleri v.b.) zarar görmez.

Gözeneksiz Yapı: Dekton gözeneksizdir. Bu nedenle yapısına su ve gaz almaz. Bu da daha uzun ömürlü olmasını ve kolay temizlenebilmesi sağlar.

Renk Sabitliği: Dekton üretim teknolojisinde kullanılan pigment kontrolü sayesinde, levhadan levhaya renk farklılığı göstermez. Ayrıca zamanla renklerinde solma ve değişim olmaz.

Ultra İnce Yapı: Dekton ultra sıkıştırma tekniği sayesinde incedir.

Yüksek Eğilme Dayanımı: Dekton, granitten 5 kat daha fazla eğilme dayanımına sahiptir. Bu nedenle darbelere dayanıklıdır. Yürüyüş yollarında, araç yollarında rahatlıkla kullanılabilir.


+90 (232) 237 09 49