Mutfak Tezgahı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfaklarımız belki de ev içi hayatımızın büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz, sevdiklerimiz ile güzel sohbetlerin eşlik ettiği sofralarımızı paylaştığımız, ailemiz ile bir arada olma imkanı sunan alanlardan biridir. Ev seçerken bile ilk dikkat edilen, gerek konumu gerekse dekorasyonu açısından içimize sinmesi gereken mutfaklar, dekorasyon konusunda da en çok zaman harcadığımız mekanlardır. 

Mutfaklarımızı yenilemek istediğimizde dolap ve tezgah seçiminden, renk seçimine pek çok noktada kararlar veremiz gerekir. Uzun yıllar boyunca kullanılması planlanan mutfaklarımızda en kaliteli ve en dayanıklı malzemeleri kullanmak isteriz. Bunun nedeni mutfak tadilatlarının hem zahmetli hem de masraflı olmasıdır. Mutfak tezgahı seçimi ise çoğu zaman özellikle renk ve dayanıklılık konusunda en çok kararsız kaldığımız malzemelerden biridir. Darbe, kesilme, çizilme, sıcak, soğuk gibi pek çok dış etkene maruz kalacak tezgahlarımızı seçerken dayanıklılığın yanı sıra kolay temizlenebilirlik ve güzel bir görüntü arayışına da gireriz. 

Piyasada mutfak tezgahı konusunda pek çok farklı ürün seçeneği bulunmaktadır. Doğal taşlardan (mermer, granit v.b.), mdf ya da suntadan üretilmiş kaplamalı tezgahlara, sentetik malzemeler ile üretilmiş tezgahlardan, özel malzeme, tekniklerle ve özel teknolojilerle üretilmiş (Silestone, Dekton v.b.) ürünlere kadar mutfak tezgahı seçenekleri bulunmaktadır. Bu noktada önemli olan beklentileriniz ve ihtiyaçlarınızdır. Genel olarak bir mutfak tezgahında mutlaka bulunması gereken özellikler ise;

  • Yüksek Dayanım
  • Yüksek Çizilme Direnci
  • Yüksek Leke Direnci
  • Yüksek Ateş ve Isı Direnci
  • Kolay Temizlenebilirlik
  • Gözeneksiz Yapı
  • Renk Seçeneği

Bu sayılan özelliklerin mutfak tezgahınızda bulunması halinde uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz bir mutfak tezgahına sahip olursunuz. Özellikle temizlik ürünlerine karşı dayanıklılıkta mutfak hijyeni konusunda önemli bir konudur. Mutfak tezgahı olarak kullanıma sunulan pek çok malzeme bu sayılan özelliklerin hepsini bir arada ne yazık ki barındırmazlar. Bu nedenle mutfak tezgahı seçiminde önceliklerini belirlemeniz gerekir. 

Fiyat-performans değerlendirmesinin mutlaka yapılması gerektiği mutfak tezgahı seçimi yaparken unutulmamalıdır. Dünyada kabul görmüş ve en çok kullanılan Silestone ve Dekton ürünlerinin yetkili bayisi olan firmamız, yılların vermiş olduğu tecrübe ile seçimleriniz konusunda sizlere gereken bilgiyi verecektir. İzmir Mutfak tezgahı konusunda uzman kadrosu ile hizmet veren firmamız Selvi Mermercilik, tüm mutfak tezgahı taleplerinizi en ince ayrıntısına kadar değerlendirip sizlere en uygun alternatifleri sunacaktır. 

astropaypaykasapaykasapaykasa paykwiktempobettempobettempobetastropaypaykasapaykasapaykasa
+90 (232) 237 09 49