Dekton Kullanım Alanları

Dekton bünyesinde barındırdığı üstün özellikleri sayesinde pek çok projede kendine yer bulmaktadır. Sanıldığından daha fazla kullanım alanı bulunan Dekton ürünlerinin, başlıca kullanım alanlarını sizler ile paylaşmak istedik.

Dekton  bünyesinde barındırdığı üstün özellikleri sayesinde pek çok projede kendine yer bulmaktadır. Sanıldığından daha fazla kullanım alanı bulunan Dekton ürünlerinin, başlıca kullanım alanlarını sizler ile paylaşmak istedik. 

  • Mutfak Tezgahları

Dekton’un belki de en çok kullanım alanı bulan ürünü olan mutfak tezgahları, mutfak tasarımının en önemli parçası olup, dayanıklılığı, uzun ömrü ve geniş renk seçenekleri ile hayalinizdeki mutfağı gerçeğe dönüştürmenize olanak sunar. Büyük boyutları sayesinde tek parça uygulanması halinde bütünlüğü bozmayan ile derin ve şık mutfaklar oluşturmanızı sağlar. 

  • Açıkhava Mutfakları

Lekelere, darbelere ve yüksek ısıya olan dayanımı sayesinde açık hava mutfaklarında ve barbekülerde kullanımı ideal olan Dekton, zaman içerisinde bozulmayan yapısı sayesinde sevdikleriniz ile açık havada güzel zaman geçirmenizi sağlar. 

  • Banyo Tezgahları

Mutfaklardan sonra evlerimizde tasarımına en önem verdiğimiz yerlerden biri olan banyolarınızda, banyo tezgahı olarak kullanabileceğiniz Dekton ürünleri, su geçirmezliği ve dayanıklılığı sayesinde uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanabileceğiniz tasarım banyo olanakları sunar. 

  • İç ve Dış Mekan Duvar Kaplamaları

Geniş ebatları, farklı kalınlık seçenekleri, renk stabilliği, donmaya-çözülmeye karşı dayanıklılığı, su geçirmezliği ve yüksek bükülme mukavemeti sayesinde iç ve dış mekan duvarların kaplanmasında ideal bir ürün olan Dekton, renk seçenekleri sayesinde alışılmışın dışında yaşam alanları oluşturmanızı sağlar. Duvarlara 3 farklı panel sistemi ile uygulanabilen Dekton, geniş ebatları sayesinde geniş alanları eksiz olarak geçebilir. İsterseniz iç mekanlarda isterseniz dış mekanlarda, bina cephelerinde rahatlıkla uygulanabilen Dekton ile farkınızı yansıtabilirsiniz. 

Dekton’un dış Cephe kaplaması olarak kullanılması halinde binalarda enerji tasarrufu, ses yalıtımı, su sızmasına karşı koruma, yapısal duvar koruması ve termal yalıtım sağlanmış olunur. 

  • Zemin Kaplamaları

Yüksek aşınma direnci ve dayanımı sayesinde özellikle çok kullanılan ve yaya trafiğine sıklıkla maruz kalan alanlarda rahatlıkla uygulanabilen Dekton, geniş ebatları ile ferah ortamlar oluşturmanızı sağlar. İç ve dış mekanlarda zemin kaplaması olarak Dekton kullanılması, göz alıcı bir tasarım sağlarken performansı sayesinde de uzun seneler boyunca yıpranmadan kullanılır. 

+90 (232) 237 09 49